Цікаві факти про мистецтво

Віртуальні екскурсії 

Де знайти чи створити екскурсію?

1. Готові віртуальні екскурсії. Музейний портал МАН

Портал МАН – це колекція віртуальних турів музеями України та світу. Якщо світові музеї представлені тут лише кількома екскурсіями, то українських експозицій справді багато! Сайт регулярно поповнює бібліотеку новими турами (розділ «Новини»), а також має зручну пошукову систему, що дозволяє шукати за країною, назвою музею та навіть експозицією.

2. Віртуальний 3-d тур національним музеєм космонавтики ім. С.П. Корольова

Перейшовши за посиланням, школярі майже одразу потрапляють в онлайн-тур. Використовуючи мишку вони можуть без проблем роззиратися довкола та взаємодіяти з інтерактивними маркерами (при натисканні відкривається вікно з додатковою інформацією). Завдяки цій функції вчителі можуть створювати онлайн-квести, естафети, самостійні та групові роботи зі збору інформації в музеї.

3. Віртуальний екоквест

Унікальна пригода, організована Голосіївським національним парком. Суть екскурсії полягає в тому, що група дітей у реальному режимі спостерігає за групою співробітників парку. Перебуваючи вдома, учні слідкують за діями наукових працівників, які просто зараз  подорожують лісом та розказують школярам про: червону книгу України, значення лісів, заповідний фонд, екосистеми, поводження з відходами тощо. 

Екскурсія триває 40-50 хвилин та додатков має перевернутий варіант: діти подорожують лісом, а дорослі ведуть підтримку заходу віртуально.

4. Створюємо екскурсію у програмі Nearpod

Якщо не знайшли екскурсію, яка відповідає вашим потребам, створіть її самі! А допоможе в цьому конструктор уроків і презентацій Nearpod. Зареєструйтеся на сайті та обирайте з бібліотеки фото чи відео в режимі 360°. Розставте інтерактивні маркери та поєднайте їх із текстом, посиланнями, відео або аудіофайлами. Після створення макету ви отримуєте посилання та код доступу, які треба переслати учням.

5. Готові тури у Google Earth

Google Earth – це безкоштовна вільно-завантажувана програма компанії Google, фактично віртуальний глобус. У межах цього проєкту в мережу було викладено аерофотознімки більшої частини Землі. 

Сайт дозволяє як конструювати власні тури, так і обирати готові експедиції чи ігри. Наприклад – можна здійснити подорож маршрутом Джеймса Кука. А можна зіграти у гру, де потрібно вгадувати голоси тварин, а після того – відправляються у ту частину світу, де мешкає істота, яку щойно відгадали.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МУЗИКУ

     Всесвітньо відома музична композиція «Happy Birthday to You» досі захищена авторськими правами. Її можна спокійно виконувати в родинному колі або серед друзів, проте за комерційне використання у фільмі чи вітальній листівці, необхідно платити відрахування. Власник авторських прав на пісню щорічно отримує 2 мільйони доларів прибутку.
Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Уітні Х’юстон «I will always lоve Yоu». За дивним збігом обставин, вона ж є найпопулярнішою похоронною музичною композицією у Великобританії.
     Серед музичних творів Джона Кейджа є п’єса «Organ ² / ASLSP (As SLow aS Possible)». Її типове виконання на фортепіано займає від 20 до 70 хвилин, однак пояснення в дужках дає вказівку грати п’єсу настільки повільно, наскільки це можливо. У зв’язку з цим в 2001 році в церкві німецького міста Хальберштадт почалося унікальне виконання цієї музичної композиції на органі, яке планується завершити в 2640 році (через 639 років після початку), а зміна акорду проходить приблизно раз на рік.
Міланська консерваторія носить ім’я Джузеппе Верді. Як не дивно, але в 1833 році йому було відмовлено в зарахуванні до цього навчального закладу. Юному Верді сказали, що він на 4 роки старший звичного для прийому віку, не є громадянином Ломбардо-Венеціанського королівства і позбавлений музичного таланту.
     Найкоротша музична композиція в світі належить групі Napalm Death і називається «You Suffer». Її тривалість рівно 1,316 секунди, але за цей час музиканти встигали заспівати текст «You suffer – but why!?» (Ти страждаєш, але навіщо?). Пісня входить в альбом Scum, а в 98-му був випущений цілий диск з синглом цієї пісні.
Кожного разу, перш ніж сісти за стіл і приступити до виконання музичних композицій, Бетховен опускав голову в посудину з крижаною водою. Композитор залишився вірним цій звичці до кінця життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар